Skip to main content

Průběžné tryskací zařízení a stroje závěsné


Závěsné tryskací stroje umožňují kontinuální tryskání výrobků, které jsou zavěšeny na podvěsném dopravníku pomocí závěsných rámů s variabilitou délky a typu závěsu.
Větší typy průběžných tryskačů umožňují tryskání rozměrných konstrukcí na závěsech. Pohyb závěsů je řešen standardním kontinuálním dopravníkem, ale může být i automatizován – např. power & free (P&F) dopravníkem a navázán na další technologie povrchové úpravy.

Závěsný průběžný tryskací stroj navrhován vždy tak, aby bylo dosaženo ekonomického provozu s optimalizací umístění metacích kol. Díl je tak průběžně při posunu tryskán ze všech stran a úhlů. Nastavením metacích turbín a jejich provedením je zajištěno nejoptimálnějšího otryskání celého povrchu dílu na požadované parametry (čistotu Sa nebo drsnost povrchu Rz).

  • Filtrační jednotka s tryskačem propojena vzduchotechnickým potrubím, které je vyráběno v našem výrobním závodě – divize VZT. Je tak zajištěno komplexní řešení všech částí včetně kvalitního propojení technologických celků

Jako doplněk jsou často tyto průběžné závěsné tryskače na výstupy doplňovány o ofukovací či manuálně dotryskávací kabinu. Instalací této kabiny je zajištěno dokonalé dotryskání či dočištění výrobků složitější tvarové charakteristiky.

ZÁVĚSNÉ TRYSKACÍ STROJE S "Y", "O" NEBO "I" DRÁHOU

Závěsné tryskače jsou vyráběny ve velké řadě velikostních a výkonnostních variant, korespondujících s požadavky zákazníka.
Jedná se o tryskače, které jsou nejvíce univerzální. Díky svému širokému záběru a vysokému výkonu jsou používány nejen pro kusovou, ale také pro sériovou výrobu. Jsou používány v odvětvích jako jsou:

  • kovárny
  • slévárny
  • výroba ocelových konstrukcí a svářenců
  • hliníkový sektor
  • automobilový sektor
  • mnoho dalších

Automatický nadstandard našich tryskačů je instalace pneumaticky otevíraných/zavíraných dveří. Vše je řízeno automaticky při spuštění a vypnutí tryskání s možností přepnutí do manuálního režimu.
Tyto tryskače jsou nejčastěji vybaveny jedním či dvěma háky, na který se zavěsí jeden velký, či více menších dílů, tak aby se maximálně využil prostor kabiny stroje.

Pokud se tryskají těžší díly, je možné tryskač vybavit el. ovládaným kladkostrojem. Ten je vybaven pohony zdvihu, pojezdu i otáčení. Díky tomuto kladkostroji se poté stává tryskač jednodušeji obslužným a tím se zvyšuje jeho produkce.

V případě instalace tryskače do slévárny s výskytem slévárenského písku na odlitcích je také standardně tryskač vybavován dvoustupňovým magnetickým separátorem, který zajistí odstranění nežádoucího písku, který razantně snižuje životnosti nejen metacích turbín, ale všech části stroje.

Pokud je požadavkem tryskání prvků náchylných na deformaci, je možné tryskač vybavit frekvenčním měničem metacích kol, který zajistí snížení razance tryskání.

Take your first step to better traffic

Just leave us some information and we will take care of further communication.

QUICK CONTACTS

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

+420 577 018 482

Spolmont s.r.o.